Svatby 

Informace ke svatebním obřadům 2024

Vážení snoubenci.

Velmi nás těší, že se zajímáte o to, jaké svatební obřady pořádáme na našem zámku. Tuto nabídku jsme tedy připravili pro to, aby Vaše rozhodování a plánování bylo snazší a Vy tak měli lepší možnost výběru. Svatební obřady pořádáme na zámku Velké Březno již hezkou řádku let.

Za tu dobu u nás uzavřelo manželství více než tři tisíce párů, což je počet, na který jsme velmi hrdí a který je zárukou naší dobré práce. Dovolte mi tedy Vám v krátkosti nastínit, co pro uzavření sňatku na Státním zámku Velké Březno potřebujete a co Vám můžeme v letošní sezóně nabídnout.

1. Základní informace:

Svatební obřad provádí ze zákona příslušný obecní úřad. U nás, ve Velkém Březně je tedy tímto úřadem Obecní úřad ve Velkém Březně, respektive jeho matrika. Tam si musíte podat svoji Žádost o uzavření sňatku. Příslušné formuláře, pomoc s jejich vyplněním, stejně jako další informace Vám pracovníci Obecního úřadu rádi poskytnou. Matrika obecního úřadu také eviduje všechny žádosti o sňatek; s ní si tedy můžete dohodnout datum Vaší svatby u nás a její hodinu. To lze – samozřejmě pouze předběžně, zařídit i telefonicky. Obraťte se tedy s důvěrou na paní Michaelu Neumannovou, telefon 475 228 340. Počítejte také s tím, že pokud zde nemáte trvalé bydliště bude nutné zaplatit zdejšímu obecnímu úřadu poplatek za obřad mimo jejich úřední oddací síň. Výše tohoto poplatku činí v letošním roce 3000,- Kč.

2. Vlastní obřad:

Pokud máte domluvené datum a hodinu Vaší svatby můžete se obrátit na nás, tedy na pracovníky Státního zámku Velké Březno. Pokud nebudete chtít nic mimořádného, stačí k nám přijít 2 týdny před Vaší svatbou a spolu domluvíme vše další. Prosíme, nechoďte se domlouvat během zimy a ani v pondělí – v této době je náš zámek pro veřejnost uzavřen.

Co Vám u nás můžeme nabídnout:

Svatební termíny pro rok 2024 najdete v připojeném souboru vlevo dole ke stažení.

Po dohodě s Obecním úřadem a správou zámku je výjimečně možné uzavřít sňatek i v jiných termínech.

Pro svatební obřady máme vyčleněny dva zámecké sály, horní pro maximálně 25 osob, a dolní i pro 100 hostů. Svatbu ale můžete mít i na různých místech v parku či na nádvoří zámku. Žel však nemáme kapli – tu nám v roce 1966 zbořili.

Můžete se u nás vzít i při nočním obřadu při svíčkách, toto své přání pak nezapomeňte říci na matrice, neboť právě při tomto typu obřadu je předběžná domluva s Obecním úřadem nezbytná.

Svatební obřad, tedy pronájem plně připraveného a vyzdobeného sálu u nás pořídíte již od 8000,- Kč, (včetně 23 % DPH) nepočítaje v to poplatek Obecnímu úřadu.

3. Další možnosti a služby:

Pokud chcete, aby Vaše svatba byla opravdu jedinečná, můžeme Vám nabídnout bohatou nabídku nadstandardních služeb. Podle Vašeho přání Vám můžeme zajistit živou hudbu, obstaráme speciální květinovou výzdobu, po obřadu Vám zařídíme přípitek, pomůžeme Vám s dopravou – nabízíme autoveterány, limuzíny, koně atd., můžeme zajistit fotografa a videozáznam obřadu, či Vám, připravíme hostinu či recepci přímo v zámeckých prostorách – tato možnost je však závislá na případném termínu Vašeho sňatku a na našich omezených možnostech. Počítejte pak také s tím, že hostina na zámku je velmi nákladnou záležitostí s množstvím omezení. Nicméně záleží vždy jen na Vaší fantazii a možnostech

Velmi Vám děkuji za Váš zájem a těšíme se na to, že tento důležitý den svého života strávíte právě u nás, na Státním zámku Velké Březno.

Miloš Musil, Státní zámek Velké Březno

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.

Ing. Miloš Musil

  • vedoucí správy památkového objektu (kastelán)
  • BE8524BE-6F17-4546-AA87-2998DE46E495 475 228 331, 604 505 323
46F7E700-59DD-49E2-B445-AA370B18658A ÚPS v Praze
Zámecká 63/, Velké Březno 40323
Po maturitě na brněnské stavební průmyslovce nastoupil do firmy Železniční stavitelství, kde nejprve pracoval v oddělení přípravy výroby a kde se po vojně stal mistrem výroby na rekonstrukci železničních tunelů v Děčíně. Poté se vrátil do školních lavic a vystudoval Stavební fakultu na Vysokém učení technickém v Brně. Jeho vztah k památkám se projevil i při volbě tématu diplomové práce, jež se zabývala problematikou sanace plášťů historických budov. Za tuto práci obdržel Čestné uznání děkana fakulty. Po promoci založil poměrně úspěšnou stavební firmu, kterou však v roce 1992, když se mu naskytla možnost pracovat jako správce památkového objektu, prodal. Od té doby kastelánuje. Nejprve na jihomoravském renesančním zámku Bučovice, poté krátce na zámku Valtice a nyní již 23. rokem na státním zámku Velké Březno. Památkovou stavařinu však neopustil; i nadále se zabývá rekonstrukcemi vybraných historických budov.